Bemutatkozás

Intézményünk Borsod-Abaúj-Zemplén megyében,Kazincbarcikától 17,Miskolctól 20 kilométerre van,a Pitypalatty-völgyben Kondó községében helyezkedik el. A község területe,évszázadok óta lakott hely, "CUDO"  néven találunk rá,mint várjobbágyok földje 1240-ben,Tarodna járásban Borsod várának tartozékaként. Az elnevezése a huszta személynévből ered,magyar névadással,s alapjául a Kond személynév a legvalószínűbb.

Az óvoda épülete eredetileg Boldvári földesúr kastélya volt,majd a történelem során,tanácsháza lett,s 1992.szeptember elsejével az óvoda is itt kapott helyet.
Természeti adottságát tekintve,kedvező helyen található,a Bükk központi részében,nagyon szép,természetes környezetben,természeti kincsekkel körbevéve.

Az intézményünk befogadó képessége 25 fő. A gyerekek nagy százalékában a községből kerülnek be hozzánk,de nyitva áll az ajtó a környező települések és városok óvodás gyermekei előtt is.
Az udvar árnyékosabb,fákkal teli homokozós tér,nyugodt játékot biztosít a gyermekek részére.
Az óvoda egy csoportos,így együtt fejleszthető a 3-4-5-6-7 éves gyermek. Együtt ismerjük meg a településünkön jól ismert,avagy már elfeledett szokásokat,hagyományokat.

Célunk, hogy a gyermekeink ismerjék meg szűkebb,tágabb környezetüket,ápolják szülő falujukat,nemzetük,országuk hagyományait. Az intézmény már a megalakulásakor a hagyományápolást tűzte ki céljául, hiszen ezen a településen is már rég feledésbe merültek a néphagyományok. Ezért a fő cél akkor is, és most is az, hogy a hagyományokat, népszokásokat, jeles napokat felelevenítsük, tovább éltessük.
Valljuk, hogy a hagyományt nem tanítani, hanem élni kell!

A Kondói Harica-Völgyi Óvoda helyi nevelési alapelvei:
A programírás előtt figyelembe vettük a szülők igényeit,az iskola,a fenntartó elvárásait,az Országos Nevelési Program alapelveit,melyek a következők:
➔ Az Óvoda nevelés országos alapprogramja az emberi személyiségből indul ki,abból a tényből,hogy az ember egyedi,mással nem helyettesíthető individuum és szociális lény egyszerre.
➔ Az óvodai nevelés a személyiség teljes kibontakoztatására,az emberi jogok és alapvető szabadságjogok tiszteletben tartására kell irányulni.
➔ A gyermeket különleges védelem illeti meg.
➔ A gyermek érdeke mindenek felett áll.
➔ A gyermeknek joga van szükségletei kielégítéséhez.
Találatok: 485